Zložte si z bedier trochu záťaže

Prečo je dôležité udržiavať kontakty

Vedci zistili, že u ľudí so psoriázou je väčšie riziko výskytu úzkosti alebo depresie. Ak zistíte, že máte každý deň stres alebo depresiu z toho, že sa trápite so psoriázou, môže byť veľmi jednoduché utiahnuť sa od rodiny a priateľov – a ostane vám pocit, že sa musíte trápiť s chorobou sami.

Tým, že budete otvorení a venujete chvíľu objasneniu svojho ochorenia, môžete dostať svojich blízkych do lepšej pozície, aby vám mohli pomôcť, ak to budete potrebovať.Pokúste sa udržiavať kontakty s inými

Hoci sa to zdá byť jasné, je dôležité, aby ste pouvažovali nad tým, že osamelosť môže mať vplyv na stres a spánok, čo môže znamenať, že sa príznaky, ktoré máte, zhoršia. Ak sa za psoriázu hanbíte, budete sa skôr snažiť držať ju v tajnosti, čo môže byť citovou príťažou.

Skúste teda udržiavať kontakty a dostávať podporu od svojich najbližších. Tým, že budete otvorení a venujete chvíľu objasneniu svojho ochorenia, môžete dostať svojich blízkych do lepšej pozície, aby vám mohli pomôcť, ak to budete potrebovať. Hoci sa to môže zdať ťažké, ak dovolíte, aby ľudia mali k vám dvere otvorené, umožníte im, aby vám pomáhali.

Ak cítite smútok, beznádej, strach a úzkosť stále, viac než len pár dní, mali by ste sa porozprávať s lekárom.

Majte vždy aktuálne informácie o psoriáze. Zaregistrujte sa a dostávajte spravodaj od QualityCare™