Zatvorte dvere pred stresom a úzkosťou

Prečo je pozitívny postoj dôležitou súčasťou zvládania psoriázy

Veľa ľudí verí, že stres súvisí s ich psoriázou. Dôkazy tiež ukazujú, že stres môže byť faktorom vedúcim k prvému vzplanutiu ochorenia alebo zhoršeniu existujúcej psoriázy.

Napriek tomu je ťažké hodnotiť špecifické účinky stresu na každého jednotlivca – je to veľmi individuálne a rôzne intenzity a príčiny stresu môžu ovplyvniť ľudí rôznym spôsobom.

Neobávajte sa povedať svojmu lekárovi o strese a strachu, ktoré možno prežívate.Popri každodennej záťaži, ktorú predstavuje život so psoriázou, môžu stresy s vplyvom na psoriázuzahŕňať širokú škálu, od osobnej krízy a vážnej psychickej ujmy, až po stresy spôsobené prácou či návratom do školy po prázdninách.

Čo môžete urobiť

Ak veríte, že stres hrá rolu vo vašej psoriáze, mali by ste sa porozprávať s lekárom, ale existuje aj niečo, čo môžete spraviť, aby ste zvládli situácie, ktoré vo vás vyvolávajú obavy, a mali veci pod kontrolou. Všetko, čo vám pomáha uvoľniť sa, by mohlo tiež pomôcť znížiť úroveň stresu. Pravidelné cvičenie, dobrý spánok a činnosti, ako sú joga a tai či – to všetko vám môže pomôcť relaxovať.

Neobávajte sa povedať svojmu lekárovi o strese a strachu, ktoré možno prežívate. Môže vám pomôcť s technikami zvládnutia stresu a môže navrhnúť činnosti, ktoré môžete skúsiť, aby ste mali stres pod kontrolou, alebo vás pošle k príslušnému odborníkovi.

Majte vždy aktuálne informácie o psoriáze. Zaregistrujte sa a dostávajte spravodaj od QualityCare™