Doprajte svojej pokožke starostlivosť, ktorú si zaslúži.

Štyri rady, ako zabrániť vzniku svrbiacej šupinatej kože

Častým príznakom spojeným so psoriázou je vznik okrúhlych šupinatých, odlupujúcich sa plôch na koži, čo sa stáva, keď sa vonkajšie kožné bunky príliš rýchlo obnovujú.

Keď sa koža stane príliš suchou a odlupujúcou sa, hrozí riziko, že môže popraskať a dokonca začať krvácať. Je preto dôležité, aby ste pouvažovali o použití týchto štyroch jednoduchých rád na lepšiu starostlivosť o kožu, ktoré môžu pomôcť kontrolepríznakov choroby:

1. Udržujte kožu dobre hydratovanú

Dobre zvlhčená koža môže nielen znižovať vznik šupín, ale môže aj pomôcť udržiavať účinok liečby.

Vyhnite sa výrobkom, ktoré sú parfumované, a zvážte použitie jemného umývacieho prípravku na kožu namiesto mydla, ktoré môže dosť vysušovať.2. Po sprche či kúpeli si „uzamknite“ kožnú vlhkosť

Pri sprchovaní či kúpeli vždy požívajte vlažnú vodu. Horúca voda zvyšuje krvný obeh v koži a môže šúpanie a odlupovanie zhoršiť. Pri osušovaní si nedrhnite pokožku, lebo trením môže dôjsť k vyššej produkcii jej buniek. Namiesto toho si pokožku osušujte len ľahkým prikladaním uteráka.

A nakoniec použite hneď potom kožný hydratačný prípravok, aby ste si vlhkosť v koži „zamkli“. 

3. Vyberajte si vhodné prípravky na osobnú starostlivosť

Skúste používať mydlá, šampóny a podobné výrobky, ktoré sú jemné k vašej pokožke. Vyhnite sa výrobkom, ktoré sú parfumované a zvážte použitie jemného umývacieho prípravku na kožu namiesto mydla, ktoré ju môže dosť vysušovať.

4. Nájdite liečbu, ktorá je pre vás prínosom

Pamätajte si, že každý človek je iný a niektoré lieky sú pre niekoho vhodnejšie než iné. Ak cítite, že liek, ktorý používate, neprináša také prínosy, ako ste dúfali, opýtajte sa svojho lekára, či nie sú iné možnosti liečby, ktoré by ste mohli skúsiť.

Majte vždy aktuálne informácie o psoriáze. Zaregistrujte sa a dostávajte spravodaj od QualityCare™